Kobieta EMC Studio jest świadoma swojej dojrzałości. Szlachetne tkaniny, wydobywają jej elegancje. Kaszmir, alpaki, angora i aksamit eksponują ekskluzywny charakter kolekcji. Granat aksamitu, wykwintna czerwień kaszmiru oraz intensywna głęboka zieleń zdecydowanie dodają elegancji i wyrafinowania każdej stylizacji. Natomiast powiew świeżości i ciepła to ostra musztardowa barwa  obecna w kolekcji. Kolekcja jesień/zima stworzona została dla kobiety, która zna siebie, jest wobec siebie wymagająca, zna swoje zalety i wady. Z jednej strony poszukuje prostoty , a z drugiej poczucia luksusu.

Z czym kojarzą się pawie pióra? Niestety nadal głównie z przesądami! Skąd przekonanie, że pawie pióro przynosi nieszczęście? Domniemanych genez jest wiele… Nie można jednak zaprzeczyć że to najpiękniejsza naturalna ozdoba, jaką mogą pochwalić się pawie. Ogony w jakie wyposażane są samce, swoim pięknem i bajecznymi kolorami mają ściągnąć uwagę samicy. Blask, wyjątkowo intensywne barwy i absolutna niepowtarzalność czyni z nich przepiękna ozdobę. Czy jednak warto ryzykować i ubierać je w dniu ślubu?

Znaczenie i przesądy

Według ludowych wierzeń pawie pióra trzymane w domu mają przynieść nieszczęście w życiu rodzinnym, gdyby w to wierzyć, zakładanie ich jako ślubną ozdobę byłoby mało poważne… Skąd jednak to przekonanie o złych mocach pawich piór? Wersji jest wiele jedna z nich mówi o tym, że w czasach szlacheckich właściciele dóbr ziemskich sami rozpuszczali takie pogłoski, by biedna ludność nie kradła ptaków ani samych piór, które były uważane za wyjątkowo drogie i szlachetne… Z kolei według innej wersji pawie pióra swoim wyglądem miały przypominać diabelskie spojrzenie. Oczy szatana są mało przekonującą wersją, a ta pierwsza, podyktowana racjonalnymi pobudkami, powinna rozwiać wszelkie nasze wątpliwości.

Piękno i elegancja

Wyjątkowość pawich piór tkwi w ich barwach i wzorach jakie natura wyrysowała na tym delikatnym materiale. Intensywność barw oraz ich idealne do siebie dopasowanie pasuje niemal na każda okazję. Turkus, zieleń i granat to kolory wyjątkowe – nie tylko doskonale ze sobą współgrają, ale nadają również klasy i szyku osobie, która jest w nie ubrana.

Pawie pióra to bardzo uniwersalna ozdoba – można wykorzystać ją w każdym elemencie stylizacji, jednak nie nosi się ich na co dzień. Okazja do ich założenia powinna być wyjątkowa, zobowiązują bowiem do odświętności. Najpiękniej wyglądają pióra prawdziwe – możemy dostać ich imitacje, jednak to już nie to samo. Bardzo często wykorzystuje się je jako element biżuterii lub motyw przewodni na tortach czy zaproszeniach ślubnych.

EMC STUDIO